Liepājas pludmales komplekss cilvēkiem ar īpašām vajadzībām aizvadījis jau 3 sezonas!

ceturtdiena, 2015. gada 12. novembris
Galerija: “Pludmales komplekss cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.”

Sadarbībā ar Scan-Plast Latvia ir iespējams izstrādāt un realizēt visdažādākos nestandarta projektus un produktus publisko teritoriju infrastruktūras attīstības veicināšanai.

Liepājas pludmales pieejamības komplekss cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tika atklāts 2013. gada augustā. Tas izveidots par ERAF līdzekļiem Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Mana sociālā atbildība" ietvaros. Projektu izstrādāja Liepājas projektēšanas uzņēmums SIA “WS”, savukārt projekta realizāciju veica Liepājas uzņēmumi SIA “Mūrnieks” un LSEZ SIA “Scan-Plast Latvia”.

Liepājas pludmalē pie glābšanas dienesta stacijas ir veikta infrastruktūras pielāgošana – izveidots komplekss, kurā uzstādīti Scan-Plast Latvia ražotie sanitārie moduļi. Moduļi aprīkoti ar augstas kvalitātes aprīkojumu, kas paredzēts cilvēkiem ar invaliditāti. Kā arī visa kompleksa telpu plānojums ir pārdomāts, tas izstrādāts sadarbībā ar Liepājas pilsētas domi un Liepājas Neredzīgo biedrību, līdz ar to komplekss ir ērti pieejams cilvēkiem ratiņkrēslos un cilvēkiem ar redzes vai funkcionāliem traucējumiem. Kompleksa iekšējās virsmas ir pārklātas ar GRP (stikla šķiedras armēts poliesters) pārklājumu, kura īpašības ir piemērotas tādai agresīvai, sāļai, abrazīvai videi kā pludmale. Savukārt moduļu fasādei ir impregnētu, krāsotu dēļu apšuvums. Akcents liekams uz tā, ka šāda projekta realizācijas termiņš ir īss, jo Scan-Plast Latvia piedāvā uzstādīt uz iepriekš sagatavotas betona pamata plāksnes jau gatavus moduļus, kuri ir pilnībā nokomplektēti ar tajos nepieciešamo aprīkojumu.

2015. gada vasaras sezonas laikā kompleksa pakalpojumus ir izmantojuši 1116 cilvēki ar invaliditāti. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad apmeklētāju skaits bija daudz lielāks un arvien vairāk cilvēku ar invaliditāti izvēlas apmeklēt un izmantot šī kompleksa sniegtos pakalpojumus (2014. gadā - 732 cilvēki, 2013. gadā – 394 cilvēki). Šovasar pludmales pieejamības kompleksu apmeklējuši arī tūristi no citām valstīm, kuri ir pozitīvi pārsteigti par to, ka Liepājas pludmalē šāda infrastruktūra cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir pieejama. Pludmales pieejamības kompleksā veidojas ne vien tīri tehniski pieejami moduļi, kas atvieglo dzīvi, bet arī vieta, kur cilvēki viens otru spēj uzmundrināt un iedrošināt. Turklāt, komplekss ir pieejams arī jaunajām māmiņām, kuras ērti var izmantot mazuļu pārtinamo galdiņu un citus pakalpojumus.

Raksts tapis sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību.

Interesentiem sanitāro moduļu rasējumi pieejami šeit.

Scan-Plast